Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak představit nové štěňátko staršímu psovi

Jelikož jsme nedávno pořizovali nového psíka, jsem teď o něco zkušenější co se týče mezipsovních (to slovo jsem si asi vymyslela) vztahů.  

Chtěla bych poradit všem, co si chystají nového pejska domů, pokud máte už nějakého toho veterána, teda staršího psa, tak buďte připraveni na to, že je zde poměrně docela velké riziko sporů. Samozřejmě záleží na druhu.. a to je právě ono.

Před tím, než si koupíte nové štěně, ujistěte se že si tyto dva druhy budou rozumnět. Je třeba totiž pochopit, že každý pes považuje svůj domov (tedy váš domov) za své teritorium, které si musí chránit.

Náš dobrman je žhavým důkazem toho, o čem tu mluvím. Náš nový rotvajlerek si prožil docela peklo, když jsme si ho přivedli. Což mě docela dost mrzí...  Možná jsem měla být při výběru opatrnější.

Napadá mě, že by například bylo mnohem vhodnější seznámit oba pejsky na "neutrálním území". někde, kde to ani jeden nezná, aby nedocházelo k potyčkám o to, kdo je šéfem. Například v parku, to by byl vhodný nápad.

Buďte si také vědomi toho, že psi jsou velmi citliví tvorové a reagují dokonce na páníčkovy emoce. Dokážou tak nějak vycítit vaše pocity.

Když budou vaše pocity špatné, svádíte je jaksi k tomu, aby se chovaly agresivně. Člověk by tedy měl zůstávat veselý!

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 371764
Měsíc: 332
Den: 12